Cudze chwalicie swego nie znacie

Tak wiele osób podczas letnich wyjazdów wybiera obce, dalekie kraje, nie doceniając piękna które mieści się w naszym kraju. Często nie trzeba wyjeżdzać daleko, by zobaczyć przepiękne widoki i spędzić czas spokojnie, z dala od turystycznych kurortów w http://www.lipowadolina.com.pl/kwatery/.

http://www.lipowadolina.com.pl/

Kazimierz Dolny

Miejscowość ta jest stosunkowo znana, jednak daleko jej do popularnego, rozchwytywanego miejsca, dzięki czemu możemy sobie tam zapewnić spokojny weekedowy wyjazd. Tani pensjonat Kazimierz Dolny oferuje noclegi i wspaniały wypoczynek. W tym miejscu możemy odpocząć, wsłuchać się w śpiew ptaków i naładować akumulatory. Z dala od miejskiego zgiełku robi się to najlepiej.

W mieście znajdziemy sporo noclegów.

Przez miasto przepływa największa rzeka naszego kraju, zobaczymy tutaj przepiękne widoki i zaobserwujemy specyficzny klimat, kojarzący się z toskańskim rejonem. Małe miasteczko pełne jest niespotykanych zabytków, zbudowanych z popularnego w rejonie wapienia. Warto spędzić popołudnie rozkoszując się ich pięknem.

Zabytki

Większośc z nich to kościoły, między innymi św. Jana Chrzciciela czy św. Bartłomieja, jednak jest ich o wiele więcej i każdy z nich zasługuje na uwagę. Ponadto warto zobaczyć także zamek, a właściwie jego ruiny oraz wierzę obronną z XIII lub XIV wieku. Piękne są także charakterystyczne dla wielu polskich miast kamienice przy Rynku, a ciekawostką są spichlerze. Do atrakcji można zaliczyć takżę synagogę, Starą Łaźnię, kapliczke z 1588 roku czy ruiny willi Szukalskiego.

Co jeszcze robić

Jednak miasto to nie tylko zabytki. Obowiązkowym punktem wizyty w Kazimierzu Dolnym jest uczestnictwo w rejsie po Wiśle. Promy kursują zazwyczaj latem, jeśli rzeka jest w dobrym stanie. To absolutna konieczność podczas zwiedzania. Warto zajrzeć także do Muzeum Przyrodniczego, a dla fanów pięknych widoków gratką będzie Panorama Płąskowyżu Nałęczowskiego i Równinę Radomską oraz Panorama na Przełom Wisły. Ciekawostkami są także osuwiska, pokazujące skały pochodzące z kredy i trzeciorzędu, oraz odsłonięcie lessu w ścianie wąwozu.

Miasto to posiada dla każdego jakąś atrakcję, stąd warto wynająć w nim apartament i sprawdzić, co ma nam do zaoferowania.